Haber

Gömeç’te Cumhuriyetin 100’üncü yılı dalışı

Gömeç’te Cumhuriyetin 100’üncü yılı dalışı

Kaymakam ve belediye başkanı Cumhuriyet için denize daldı

BALIKESİR – Balıkesir’in Gömeç ilçesinde kaymakam ve belediye başkanı, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla anlamlı bir dalış etkinliği düzenledi.

Gömeç Kaymakamı Mehmet Sevimli ve Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla su altına dalış yaptı.

Dalış, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gömeç Dalış Köyü’nde eğitmen Mehmet Yılmaz Tabanlı gözetiminde gerçekleştirildi; Kaymakam Altay ve Belediye Başkanı Himam’a; Kendisine İlçe Jandarma Komutanı Onur Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Coşan ve istekli vatandaşlar eşlik etti.

Dalışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gömeç Kaymakamı Mehmet Sevimli Altay, ilk kez su altına dalış yaptığını belirterek, “Ama bizim için asıl heyecan, Cumhuriyetin 100. yılında böyle bir etkinliğin parçası olmaktı. Bu keyifli dalışı Belediye Başkanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Cumhuriyetin Anadolu topraklarında bulunuyor.” “Bu etkinlikle yerin altında, üstünde, her yerde var olduğunu göstermek istedik. Çünkü bizce milli birlik ve beraberlik içinde 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet her yerdedir. Bunu vurgulamak için bu büyük paylaşımımızı yaptık. Büyük bayrağımızı büyük bir gururla sular altında dalgalandırarak büyük bir coşkuya imza attık” dedi. .

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam da Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın heyecanıyla gerçekleştirdikleri dalışla, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin sonsuza kadar ayakta kalacağını söyledi.

babaeskiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu